СКОРИСТАТИСЯ ПРАВОМ НА ОСКАРЖЕННЯ РІШЕННЯ ОРГАНУ АМКУ МОЖНА В МЕЖАХ 2-МІСЯЧНОГО СТРОКУ, ЗАКІНЧЕННЯ ЗАЗНАЧЕНОГО СТРОКУ ВИКЛЮЧАЄ МОЖЛИВІСТЬ ПЕРЕВІРКИ ЗАКОННОСТІ ТА ОБҐРУНТОВАНОСТІ ВІДПОВІДНОГО АКТА
Приватне підприємство, не погодившись з рішенням Адміністративної колегії Луганського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 05.09.2019 року, звернулося до Господарського суду Луганської області з позовною заявою про визнання вказаного рішення недійсним.
Свої вимоги позивач обґрунтовував тим, що територіальне відділення не довело монопольне (домінуюче) становище підприємства на ринку надання послуг з вивезення побутових відходів (на території двох мікрорайонів м. Попасна Луганської області).
Разом з тим, звернувся до суду з позовом позивач лише у грудні 2019 року, хоча відповідне рішення органу Антимонопольного комітету отримав у вересні того ж року.
Відтак, в суду наявні підстави для відмови в позові про визнання недійсним рішення органу Антимонопольного комітету України.
Чому суд відмовив в позові?
Право на оскарження рішення Антимонопольного комітету України та його органів може бути реалізовано виключно в межах двомісячного строку з дня одержання такого рішення (відповідно до частини першої статті 60 Закону України «Про захист економічної конкуренції»).
Отже, пропуск заінтересованою особою цього строку є підставою для відмови в позові. Вимоги з приводу незаконності або необґрунтованості рішення заявлені після закінчення зазначеного строку не беруться до уваги.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції протягом 20 днів.