ПОЗОВНІ ЗАЯВИ, СТОРОНОЮ В ЯКИХ Є ТОВ «ЛЕО», ПОВИННІ РОЗГЛЯДАТИСЬ В МЕЖАХ СПРАВИ ПРО БАНКРУТСТВО ТИМ САМИМ СКЛАДОМ СУДУ, ЩО І СПРАВА ПРО БАНКРУТСТВО, – УХВАЛА СУДУ
Господарський суд Луганської області (суддя Зюбанова Н.М.) передав матеріали позовної заяви ТОВ «ЛЕО» від 24.09.2019 року до Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення про стягнення 18419 грн. 84 коп. (справа№ 913/540/19) для подальшого розгляду тим самим складом суду, що і у справі про банкрутство ТОВ «ЛЕО» (справа№ 913/567/19,суддя Яресько Б.В.).
«Як відомо, 21.10.2019 в Україні почав діяти Кодекс України з процедур банкрутства, прийнятий Верховною Радою України наприкінці 2018 року та набрав чинності 21 квітня 2019 року.
Згідно з п. 4 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, установлено, щоз дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.
Системний аналіз положень Кодексу України з процедур банкрутства дає підстави для висновку, що з моменту порушення стосовно боржника справи про банкрутство він перебуває в особливому правовому режимі,який змінює весь комплекс юридичних правовідносин боржника, і спеціальні норми Закону про банкрутство мають пріоритет у застосуванні при розгляді справ про банкрутство щодо інших законодавчих актів України.
Суд звертає увагу на те, що норми Кодексу України з процедур банкрутства передбачають концентрацію всіх спорів у межах справи про банкрутство задля судового контролю у межах цього провадження за діяльністю боржника, залучення всього майна боржника до ліквідаційної маси та проведення інших заходів, метою яких є повне або часткове задоволення вимог кредиторів.
Відповідно до ч. 2 ст.7 Кодексу України з процедур банкрутства, Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника.
Таким чином, суд дійшов висновку, що позовні заяви стороною в яких є боржник, повинні розглядатись в межах справи про банкрутство тим самим складом, що і справа про банкрутство боржника.»
_____________________
Ухвала суду з моменту її підписання набрала законної сили та може бути оскаржена до Східного апеляційного господарського суду у строки, передбачені ст. 256 ГПК України.
Нагадаємо, що повні тексти судових рішень, зокрема у справах за номерами 913/540/19 та 913/567/19, доступні для ознайомлення в Єдиному державному реєстрі судових рішень після завершення процесу реплікації. Рух кожної справи можна відслідковувати за її номером.
Інформує відділ інформаційно-комунікаційної діяльності та аналітичної роботи