flag Судова влада України
Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

ГОЛОВНИЙ МІЖНАРОДНИЙ ЕКСПЕРТ ПРОЕКТУ ЄС ʺPRAVO-JUSTICEʺ АННА АДАМСЬКА-ГАЛЛАНТ: «ЛЮДИ МАЮТЬ БАГАТО ЗАПИТАНЬ ПРО СУДОВУ ПРАЦЮ»

15 квітня 2019, 10:14

12 квітня 2019 року Господарський суд Луганської області провів круглий стіл на тему: «Сучасний стан судової системи: виклики сьогодення та перспективи подальшого розвитку» за участі головного міжнародного експерта Проекту ЄС «Pravo-Justice» Анни Адамської-Галлант.

У заході взяли участь представники суддівського корпусу Східного апеляційного господарського суду, судді господарських судів Донецької, Луганської, Харківської областей та представники громадських організацій.

Під час проведення круглого столу були розглянуті такі питання:

-Відправлення правосуддя в Донбаському регіоні: особливості, труднощі та перспективи;

-Комунікаційна стратегія судової влади: що потрібно знати про комунікацію в інформаційному суспільстві та як налагодити належні відносини з громадськістю. Працюємо над розбудовою довіри громадськості до судової системи;

-Виклики незалежності, або поговоримо про проблеми, з якими стикаються судді в Україні.

Серед іншого, в рамках зустрічі значну увагу учасники засідання приділили питанню судової комунікації.

Як зазначила експерт Проекту ЄС «Pravo-Justice» Анна Адамська-Галлант, прозорість діяльності судової влади та відкритий зв'язок з громадськістю є вкрай важливими.

За її словами: «Комунікація судової влади в Україні наразі є дуже інтенсивною. Кожен суд має власний сайт та сторінку у соціальній мережі. Разом з тим, ми помітили, що там дуже багато інформації юристів для юристів. Суспільство ж потребує іншої, більш зрозумілої для загалу мови спілкування. Також позитивним є те, що в українських судах комунікації здійснюють судді-спікери, проводяться Дні відкритих дверей для студентів та школярів. Ми так само працюємо в Польщі. У нас дуже багато відкритих заходів в судах. Так, нещодавно для учнів молодших класів в Верховному суді Польщі в рамках Дня правової освіти (Dzień Edukacji Prawnej w Sądzie Najwyższym) проводили судовий розгляд за мотивами казки «Червоний Каптурик» (https://www.facebook.com/sedziowie/videos/273515223566394/, https://www.facebook.com/sedziowie/videos/385204108927402/). Також зараз у Польщі суди організовують раз на місяць зустрічі з цікавим спікером (суддею). Люди зазвичай мають багато запитань про судову працю. Тому дуже зручно, що такі зустрічі проходять у більш невимушеній атмосфері, наприклад, у кав’ярні».

Посилаючись на власний досвід суддівства у Польщі, запрошена гостя також розповіла про особливості оголошення судового рішення.

«Нам не треба було писати обґрунтування у кожній справі. Ми працюємо за іншим принципом. Ми пишемо обґрунтування тільки за клопотанням сторони. Після проголошення тексту рішення суддя має пояснити «людською мовою» причини свого рішення. І це важливий момент, адже потім це часто позбавляє необхідності окремо писати обґрунтування у справі. Це також дуже допомагає у роботі», – зазначила пані Анна.

За результатами роботи засідання «круглого столу» його учасники домовилися про наступні зустрічі та продовження співпраці в рамках реалізації Проекту ЄС «Pravo-Justice» в Україні.

                                 

Відділ інформаційно-комунікаційної діяльності та аналітичної роботи суду