flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Верховною Радою України запроваджений інститут банкрутства фізичних осіб

25 жовтня 2018, 11:42

18 жовтня 2018 року Верховна Рада України ухвалила Кодекс України з процедур банкрутства, який складається з чотирьох книг.  Перша – загальна частина, в якій визначені загальні терміни та поняття, друга – стосується діяльності та організації роботи арбітражних керуючих, третя – з питань банкрутства юридичних осіб, четверта – стосується відновлення платоспроможності  фізичних осіб.

Серед новел, що містяться в цьому Кодексі,  запроваджений інститут банкрутства фізичних осіб, який надає фінансово неспроможним особам можливість для цивілізованого врегулювання питань заборгованості і повернення до звичного життя.

До цього часу в українському законодавстві була передбачена процедура банкрутства лише для юридичних осіб чи фізичних осіб-підприємців.

Цим Кодексом передбачено, що провадження у справі про неплатоспроможність боржника - фізичної особи або фізичної особи-підприємця може бути відкрито лише за заявою самого боржника. До складу ліквідаційної маси забороняється включати житло, яке є єдиним місцем проживання сім’ї боржника (квартира загальною площею не більше 60 квадратних метрів або житловою площею не більше 13.65 квадратних метрів на кожного члена сім’ї боржника, чи житловий будинок, загальною площею не більше 120 квадратних метрів) та не є предметом забезпечення, а також інше майно боржника, на яке згідно з законодавчими актами України не може бути звернено стягнення.

Кодекс набирає чинності та вводиться в дію через 6 місяців з дня його офіційного опублікування, крім положень, які визначають створення електронної торгової системи та авторизації електронних майданчиків, які набирають чинності та водяться в дію через 3 місяці з дня офіційного опублікування цього Кодексу.

З моменту набуття чинності цього Кодексу втрачає чинність Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

При цьому, з дня набрання чинності цим Кодексом подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу, незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на момент набрання чинності цим Кодексом перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у цих справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.

Докладніше можна ознайомитися за посиланнями:

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=63518

http://komekpol.rada.gov.ua/uploads/documents/32406.pdf

Інформує відділ інформаційно-комунікаційної діяльності та аналітичної роботи