flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ОБҐРУНТУВАННЯ технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі

24 вересня 2025, 12:14

ОБҐРУНТУВАННЯ

технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі

(розроблено на виконання постанови КМУ № 710 від 11.10.2016 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами))

(ідентифікатор в ЕСЗ - UA-2025-09-23-015023-a)

Замовник: Господарський суд Луганської області; код ЄДРПОУ 02844564

Найменування предмета закупівлітеплова енергія, код ДК 021:2015 - 09320000-8 (Пара, гаряча вода та пов’язана продукція)

Очікувана вартість/розмір бюджетного призначення предмета закупівлі: 340708 грн.  05 коп. (триста сорок тисяч сімсот вісім грн. 05 коп.)

Обгрунтування очікуваної вартості предмета закупівлі:

Очікувана вартість предмета закупівлі визначена відповідно до Кошторису на 2025 рік, Довідки про зміни до Кошторису на 2025 рік від 07.07.2025 №63 за КЕКВ 2271 «Оплата теплопостачання - Оплата теплопостачання за показниками лічильників».

Згідно Довідки від 09.09.2025 № 15, що надана начальником відділу – головним бухгалтером планово – фінансової роботи та матеріально – технічного забезпечення Ольгою ВИШНЕВСЬКОЮ для підготовки Заявки на проведення закупівлі товарів, робіт чи послуг щодо закупівлі теплової енергії:

           «1) «Наявні та достатні бюджетні асигнування, установлені кошторисом для здійснення закупівлі за КЕКВ 2271 «Оплата комунальних послуг та енергоносіїв» - Оплата теплопостачання за показниками лічильників» 853,1 тис. грн. (обсяг – 200,10856 Гкал тариф – 4263,25 грн.)

            Укладений договір № 10296/25 від 31.12.2024 на суму 438 942,07 грн. з обсягом 102,74378 Гкал (строк дії договору з 31.12.2024 до 31.05.2025).

             2) Сума, на яку може бути проведено закупівлю: 414 157,93 з обсягом 97,36478 Гкал.

      3) Джерело фінансування: Спеціальний фонд Державного бюджету за рахунок надходження судового збору та надходження від звернення застави у дохід держави.

            4) Можливість початку проведення закупівлі: з липня 2025 року.

Звертаю увагу, щодо Довідки про зміни до кошторису на 2025 рік від 07.07.2025 № 63 у ДСА були надіслані Зміни до розрахунків, які обґрунтовують показники видатків бюджету, що включаються до кошторису на 2025 рік від 07.07.2025 за результативним показником «Оплата теплопостачання за показниками лічильників».

Відповіді про відмову щодо змін до розрахунків, які обґрунтовують показники видатків бюджету, що включаються до кошторису на 2025 рік від 07.07.2025 ГСЛО не отримував, але і погодження змін на даний час немає.»

Враховуючи необхідність здійснення закупівлі теплової енергії для потреб суду, мною здійснено попередню підготовку до проведення відповідної закупівлі та встановлено, що у м. Харків господарську діяльність з постачання теплової енергії здійснюють два постачальники - Комунальне підприємство “Харківські теплові системи” (ЄДРПОУ 43248133) та Комунальне підприємство "Харківські теплові мережі" (ЄДРПОУ 31557119).

Відповідно до  ст. 1 ЗУ «Про теплопостачання», тариф (ціна) на теплову енергію - грошовий вираз витрат на виробництво, транспортування, постачання одиниці теплової енергії (1 Гкал) з урахуванням рентабельності виробництва, інвестиційної та інших складових, що визначаються згідно із методиками, розробленими національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг.

Згідно ст. 6 ЗУ «Про ціни і ціноутворення», органи місцевого самоврядування забезпечують реалізацію державної цінової політики у межах повноважень, визначених законом.

Відповідно до ст. 12 ЗУ «Про ціни і ціноутворення», державні регульовані ціни запроваджуються на товари, які справляють визначальний вплив на загальний рівень і динаміку цін, мають істотну соціальну значущість, а також на товари, що виробляються суб’єктами, які займають монопольне (домінуюче) становище на ринку. Державні регульовані ціни можуть запроваджуватися на товари суб’єктів господарювання, які порушують вимоги законодавства про захист економічної конкуренції. Державні регульовані ціни повинні бути економічно обґрунтованими (забезпечувати відповідність ціни на товар витратам на його виробництво, продаж (реалізацію) та прибуток від його продажу (реалізації). Зміна рівня державних регульованих цін здійснюється в порядку і строки, що визначаються органами, які відповідно до цього Закону здійснюють державне регулювання цін. Зміна рівня державних регульованих цін може здійснюватися у зв’язку із зміною умов виробництва і продажу (реалізації) продукції, що не залежать від господарської діяльності суб’єкта господарювання. Кабінет Міністрів України, органи виконавчої влади, державні колегіальні органи та органи місцевого самоврядування під час встановлення державних регульованих цін на товари до складу таких цін обов’язково включають розмір їх інвестиційної складової частини.

Згідно ст. 13 ЗУ «Про теплопостачання», до основних повноважень органів місцевого самоврядування у сфері теплопостачання належать, зокрема, регулювання діяльності суб’єктів відносин у сфері теплопостачання в межах, віднесених до відання відповідних рад; встановлення для всіх категорій споживачів тарифів на теплову енергію і тарифів на виробництво теплової енергії (крім тарифів на теплову енергію, вироблену на теплоелектроцентралях, теплоелектростанціях, атомних електростанціях та когенераційних установках) у порядку і межах, визначених законодавством; перегляд за власною ініціативою та/або за зверненням суб’єкта господарювання тарифів на теплову енергію, що виробляється на установках з використанням альтернативних джерел енергії (крім теплоелектроцентралей, теплоелектростанцій, атомних електростанцій та когенераційних установок), але не більше одного разу на квартал.

Відповідно до ст. 15 ЗУ «Про теплопостачання», державне регулювання діяльності у сфері теплопостачання провадиться у формі: регулювання тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії з урахуванням змін цін на енергоносії та інших витрат.

Відповідно до п. 2. Розділу I Порядку розгляду органами місцевого самоврядування розрахунків тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, а також розрахунків тарифів на комунальні послуги, поданих для їх встановлення, що затверджений  Наказом 12.09.2018  № 239 Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (далі – «Порядок»), цей Порядок застосовується органами місцевого самоврядування під часрозгляду розрахунків тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, а також розрахунків тарифів на комунальні послуги (послуги з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, управління побутовими відходами, а також операції збирання, перевезення, відновлення та видалення побутових відходів) і поширюється на суб’єктів господарювання, зазначених у пункті 1 цього Порядку;

Відповідно до п. 4 Розділу I Порядку, суб'єкт господарювання (заявник) подає до органу місцевого самоврядування у паперовій та електронній формах (у тому числі у форматі doc, docx, excel) розрахунки тарифів разом із заявою, підтвердними матеріалами і документами, що використовувалися під час проведення розрахунків тарифів. Відповідно до п. 6 Розділу I Порядку, за результатами розгляду поданих суб’єктом господарювання (заявником) згідно з вимогами цього Порядку розрахунків тарифів органом місцевого самоврядування здійснюється встановлення відповідних тарифів. До рішення про встановлення тарифів обов'язково додається структура тарифів. Встановлення тарифів здійснюється як при повному перегляді (перерахунку) тарифів і їх структури, так і за результатами коригування тарифів.

Згідно п. 1 Розділу IV Порядку, у разі відповідності заяви та доданих до неї документів вимогам, установленим цим Порядком, а також відповідності розрахунків тарифів формам, встановленим органами місцевого самоврядування, їх розгляд здійснюється протягом одного календарного місяця з дня отримання відповідної заяви (з дня її реєстрації).

Відповідно до рішення виконавчого комітету Харківської міської ради від 20.08.2025 № 425 «Про встановлення тарифів на теплову енергію та її постачання комунальному підприємству «Харківські теплові системи» для споживачів м. Харкова», тариф на теплову енергію, грн. за 1 Гкал (з ПДВ)(тариф на теплову енергію (без урахування витрат на утримання і ремонт центральних теплових пунктів, без урахування витрат на утримання і ремонт індивідуальних теплових пунктів), грн за 1 Гкал (з ПДВ))для бюджетних установ складає  4003 грн. 39 коп. Відповідне рішення набирає чинності з 1 жовтня 2025 року та діє до 30 вересня 2026 року.

Відповідно до рішення виконавчого комітету Харківської міської ради від 20.08.2025 № 423 «Про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання та послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води комунальному підприємству «Харківські теплові мережі для споживачів м. Харкова, тариф на теплову енергію, грн. за 1 Гкал (з ПДВ)(без урахування витрат на утримання та ремонт центральних теплових пунктів, без урахування витрат на утримання та ремонт індивідуальних теплових пунктів, без урахування витрат на оснащення будівель вузлами комерційного обліку) для бюджетних установ складає 4008 грн. 33 коп.Відповідне рішення набирає чинності з 1 жовтня 2025 року та діє до 30 вересня 2026 року. 

Оскільки вищезазначені тарифи є регульованими, теплопостачальні організації самостійно не можуть знижувати або підвищувати вартість постачання теплової енергії, а також враховуючи те, що невідомо чи будуть обидві організації брати участь у тендері на постачання теплової енергії (що може бути пов’язано із технічною неможливістю здійснення постачання теплової енергії однією із вищезазначених організацій та особливостями системи теплопостачання), вважаю за необхідне для початкового розрахунку взяти більшу вартість тарифу:  4008,33 грн. × 85 Гкал = 340708 грн. 05 коп.

Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі:  теплова енергія, код ДК 021:2015 - 09320000-8 (Пара, гаряча вода та пов’язана продукція).

 

Назва предмета закупівлі

теплова енергія

Код ДК 021:2015

ДК 021:2015 - 09320000-8 (Пара, гаряча вода та пов’язана продукція)

Назва товару номенклатурної позиції предмета закупівлі та код товару, визначений згідно з Єдиним закупівельним словником, що найбільше відповідає назві номенклатурної позиції предмета закупівлі

теплова енергія, ДК 021:2015 – 09323000-9 (Централізоване опалення)

Кількість поставки товару / Обсяг надання послуг / Обсяг виконання робіт

85 Гкал

Місце поставки товару

 

просп. Науки, буд. 5, м. Харків, Харківська область, Україна, 61612

Строк поставки товару

до  31 грудня 2025 року включно

  1. Технічні та якісні характеристики предмета закупівлі повинні відповідати технічним умовам та стандартам, передбаченим законодавством України, що діють в період постачання товару.

  2. Теплопостачальна організація повинна поставити Замовнику теплову енергію, якість якої відповідає температурному графіку центрального якісного регулювання відпуску теплової енергії.

  3. Учасник визначає ціну на товар, що він пропонує поставити за договором про закупівлю, з урахуванням податків і зборів (в тому числі податку на додану вартість (ПДВ), у разі якщо учасник є платником ПДВ, крім випадків, коли предмет закупівлі не оподатковується), що сплачуються або мають бути сплачені, усіх інших витрат, передбачених для товару даного виду, та які можуть бути понесені ним у ході виконання договору про закупівлю.

  4. Суб'єкти у сфері теплопостачання повинні дотримуватися вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, нести відповідальність за його порушення і здійснювати технічні та організаційні заходи, спрямовані на зменшення шкідливого впливу об'єктів у сфері теплопостачання на навколишні природні середовища.            

ВАЖЛИВО: Відповідно до вимог Особливостей замовникам забороняється здійснювати публічні закупівлі товарів походженням з Російської Федерації/Республіки Білорусь/Ісламської Республіки Іран, за винятком товарів походженням з Російської Федерації/Республіки Білорусь, необхідних для ремонту та обслуговування товарів, придбаних до набрання чинності цією постановою.