flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ОБҐРУНТУВАННЯ технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі

10 листопада 2023, 14:02

ОБҐРУНТУВАННЯ

технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі

ID: UA-2023-11-10-006663-a

(розроблено на виконання постанови КМУ № 710 від 11.10.2016 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами))

Замовник: Господарський суд Луганської області; код ЄДРПОУ 02844564

Найменування предмета закупівлі:

Генератор бензиновий, код ДК 021:2015 - 31120000-3 (Генератори).

Назва та код товару, визначеного згідно з Єдиним закупівельним словником, що найбільше відповідає назві кожної номенклатурної позиції предмета закупівлі: Генератор бензиновий, ДК 021:2015 - 31121200-2 (Генераторні установки з двигуном із іскровим запалюванням).

Очікувана вартість/розмір бюджетного призначення предмета закупівлі: 250000 грн. 00 коп. (двісті п`ятдесят тисяч грн. 00 коп.)

Обґрунтування очікуваної вартості предмета закупівлі: Очікувана вартість закупівлі товару сформована з урахуванням Довідки про зміни до Кошторису на 2023 рік від 04.10.2023 № 98, згідно з якою Господарському суду Луганської області доведено додаткові кошти в розмірі 250000 грн. 00 коп. за спеціальним фондом (КЕКВ 3110 «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування»).

Згідно з листом Державної судової адміністрації України від 06.10.2023 № 14-11830/23, ДСА України проведено моніторинг ринку щодо визначення очікуваної вартості закупівлі альтернативних джерел енергопостачання, беручи інформацію з відкритих джерел, в тому числі на сайтах виробників та постачальників відповідної продукції, в електронній системі закупівель «Prozorro». За результатами проведеної роботи, з урахуванням пріоритетності та обґрунтованості потреб, визначення єдиних підходів та чітких критеріїв розподілу обмеженого фінансового ресурсу, визначена можливість забезпечення судів альтернативними джерелами енергопостачання на приладі генераторів потужністю 15-20 кВт вартістю 250 тис. гривень.

Вищою радою правосуддя рішенням від 03.10.2023 № 955/0/15-23 погоджено перерозподіл видатків, зокрема за КЕКВ 3110 «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування», у розрізі судів, Державної судової адміністрації України та територіальних управлінь Державної судової адміністрації України.

Відповідно до статті 148 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» ДСА України здійснює функції головного розпорядника коштів Державного бюджету України щодо фінансового забезпечення діяльності всіх судів (крім Верховного суду та Вищого спеціалізованого суду). Господарський суд Луганської області є розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня, та відповідно до затверджених бюджетних асигнувань уповноважений на взяття бюджетних зобов`язань та здійснення платежів.

Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі: 

Згідно  зі статтею  122 Закону України «Про правовий  режим воєнного стану» повноваження судів, органів та установ системи правосуддя, передбачені Конституцією України, в умовах правового режиму воєнного стану не можуть бути обмежені.   

Неналежне забезпечення суду  електроенергією унеможливлює виконання вимог законодавства стосовно проведення судових засідань, створення і забезпечення відповідних умов для осіб, які звертаються до суду.

Відповідно до рішення Вищої ради правосуддя  від 03.10.2023 № 955/0/15-23, з метою закупівлі альтернативних джерел енергопостачання для забезпечення безперебійної роботи судів і виконання ними вимог законодавства стосовно проведення судових засідань, створення й забезпечення відповідних умов для осіб, які звертаються до суду, проведення робіт та придбання відповідного обладнання для підготовки приміщень судів до опалювального періоду 2023–2024 років було погоджено перерозподіл видатків державного бюджету  для здійснення відповідних  закупівель за кодами економічної класифікації видатків КЕКВ 3110 «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування» тощо.

Господарському суду Луганської області Довідкою про зміни до кошторису від 04.10.2023 № 98  доведено інформацію про виділення коштів  за КЕКВ 3100 «Придбання  основного капіталу» за поточними видатками  у сумі 250 000 грн. Державна судова адміністрація України листом  від 06.10.2023 № 14-11830/23 надала інформацію  щодо закупівлі альтернативного джерела  енергопостачання.

Генератор встановлюється в суді для забезпечення безперебійної роботи суду (під час планових/аварійних відключень централізованого електропостачання), а саме:

  • забезпечення освітлення в суді;

  • забезпечення електроживлення серверів суду;

  • забезпечення роботи комп’ютерів та необхідної офісної техніки в приміщенні суду;

  • забезпечення роботи обладнання для здійснення аудіо-, відеофіксації судових засідання та відеоконференцій в залах судових засідань.

Відповідно до  відомостей  залишків  товарно-матеріальних цінностей Господарського суду Луганської області на 01.11.2023, наданих  відділом планово-фінансової роботи та матеріально-технічного забезпечення,  суд  забезпечено бензином марки А-95  на суму 117514,90 грн, що складає  2 675 л.

Ураховуючи викладене, з метою ефективного використання бюджетних коштів, прораховуючи  етапи закупівлі,  підключення та  використання  альтернативного джерела  енергопостачання необхідно здійснити закупівлю  бензинового генератора.

Суд займає 1831,6 м2. З урахуванням  наявного силового обладнання,  для забезпечення безперебійної роботи суду (у т.ч. стабільного функціонування електронних сервісів), необхідно встановити генератор  потужністю  15-17 кВт⋅год.   

Інформація про необхідні технічні, якісні, кількісні характеристики та вимоги  до предмета закупівлі:

Тип генератора (альтернатора)

Синхронний або безщітковий

Матеріал альтернатора: мідь

Тип палива

Бензин

(Дозволене (допустиме) використання

Бензину А-95/відсутність згідно

Технічних документів виробника

заборони на використання Бензину

А-95)

Номінальна потужність

Не менше 12  кВт

Максимальна потужність

Не менше 17 кВт

Кількість фаз

 3

Вихідна напруга

230 В /400 В

Частота

50ГЦ

Кількість тактів двигуна

4

Тип охолодження 

Повітряне

Об’єм паливного баку

Не менше 40 л

Споживання палива не більше

Не більше  6,5   л/год

Система пуску (стартер)

Електро + ручна

Час безперервної роботи при номінальному навантаженні

6 год

AVR (автоматичний регулятор напруги)

Так

Штатне оснащення

Для 220В - розетка 230В/16А та розетка 230В/32А, для 380В - розетка 400В/32А та розетка 230В/16А

Наявність АКБ

Так

Ступінь захисту

Не менше ІР23

Конструкція

Стаціонарна /портативна

Захист від перевантаження

Так

Захист від короткого замикання

Так

Датчик рівня мастила

Так

Лічильник мотогодин

Так

Варіант виконання

Шумопоглинаючий оцинкований   всепогодний кожух

Кнопка аварійної зупинки двигуна на

захисному кожусі ДГ

Так

Точка підключення контуру заземлення

Так

Рік виготовлення  генератора

Не раніше 2022

Гарантійний термін

Не менше 12 місяців

         Вимоги щодо поставки генератора:

Постачальник зобов’язаний доставити, розвантажити та здійснити тестовий запуск  генератора за адресою:  просп. Науки, буд. 5, м. Харків, 61022.

Доставка,  розвантаження товару, послуги тестового запуска генератора (заправка паливного баку для тестового запуску, заправка технічними рідинами (мастило, антифриз, тощо) здійснюються за рахунок постачальника та транспортом постачальника.

Постачальник  повинен виконати тестові запуски та перевірити роботу генератора одночасно з навчанням відповідальних осіб Замовника.

Якість генератора повинна відповідати технічним умовам, стандартам, що діють в Україні, сертифікатам якості (відповідності) на товар.

       Постачальник зобов’язаний одночасно з передачею генератора передати Замовнику:

   - технічну документацію (керівництво з експлуатації, гарантійний талон інше)

  - діючі документами, що підтверджують якість товару дійсні на території України (копії сертифікату/паспорту якості (відповідності) або інший документ, виданий компетентним органом).

Генератор повинен бути новим (таким, що не був у використанні, не проходив ремонт, в тому числі відновлення, заміну складових частин, відновлення споживчих властивостей) та працездатним, придатним до використання впродовж усього гарантійного строку, без зовнішніх пошкоджень, не брудний, в оригінальній упаковці, яка відповідає характеру товару і захищає товар від пошкоджень під час перевезення (доставки). При поставці генератора повинна дотримуватися цілісність оригінальної упаковки з необхідними реквізитами виробника. Упаковка не повинна бути деформованою або пошкодженою. Генератор повинен бути упакований таким чином, щоб уникнути його пошкодження та псування під час транспортування. Упаковка повинна містити маркування відповідно до стандартів виробника, яка надає змогу ідентифікувати генератор, його походження, дату виробництва.

Тестовий запуск генератора здійснюється в день  його доставки або в іншу дату, що погоджена Сторонами, але в будь-якому випадку не пізніше 20 грудня 2023 року. Для здійснення тестового запуску Постачальник забезпечує приїзд кваліфікованих фахівців, що володіють необхідними знаннями та навичками. На підтвердження тестового запуску складається Акт.

Гарантійний строк генератора обчислюється з дати здійснення тестового запуску, яка зазначена в Акті. При виконанні гарантійного ремонту гарантійний строк збільшується на час перебування Товару в ремонті.

Постачальник повинен надати інформацію щодо наявності сервісного центру на території України, який буде виконувати гарантійне обслуговування товару із зазначенням відомостей про місцезнаходження такого сервісного центру, його контактного телефону та режиму його роботи. Постачальник повинен забезпечити виконання гарантійних зобов`язань. У випадку розташування сервісних центрів в інших областях України (не в Харківській області) транспортування Товару для обслуговування та ремонту, а також всі пов’язані з ним витрати здійснюється за рахунок Постачальника.